Noslēgušies ikgadējie jauniešu zinātniski pētniecisko dabu konkursi, un arī šogad tie notikuši ar Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes atbalstu, kas katru gadu uzņem dalībniekus savās telpās. Kopā abos konkursos pieteikti 57 dalībnieki no 22 skolām no visas Latvijas.

Jauno ūdens pētnieku konkursā šogad tika pieteikti 17 darbi, no kuriem prezentēti tika 14. Konkurss ir nacionālā kārta, lai izvirzītu Latvijas pārstāvi dalībai starptautiskajā Stokholmas jauno ūdens pētnieku konkursā (Stockholm Junior Water Prize). Konkurss notiek ar SIA „Rīgas ūdens” atbalstu, kas finansiāli nodrošina uzvarētāja dalību konkursā Zviedrijā, kā arī vērtīgas dāvanu kartes skolotājiem – labāko darbu vadītājiem.

I vieta un iespēja piedalīties konkursā Stokholmā – Rolands Capars un Artūrs Jānis Pētersons no Cēsu Valsts ģimnāzijas ar darbu „Sadzīves notekūdeņu attīrīšana no fosfātiem, izmantojot dažādus materiālus” (darba vadītāja Sarmīte Dreijalte)

Vēlam veiksmi puišiem no Cēsu Valsts ģimnāzijas septembra sākumā Zviedrijā!

Jauno Vides pētnieku konkursā tika iesūtīti 36 darbi, par ļoti dažādām ar vidi saistītām tēmām.

Prieks par Rīgas Dabaszinību skolas skolotājiem, kas šogad ar labiem panākumiem sagatavojuši skolēnus konkursiem. Vēlreiz paldies Pāvelam Pestovam, Laurai Grīnbergai, Agnesei Zēboldei, Valteram Gobiņam.

Uz tikšanos nākamgad!

Sadarbības partneri