Noskaidroti Rīgas Vides izziņas spēļu konkursa “Iepazīsti vidi!” 2013. gada laureāti.

Tika prezentētas gan galda, gan kustību, gan interaktīvas spēles. Aizrautīgi spēlētāji bija gan konkursa dalībnieki, gan klātesošie pieaugušie, gan žūrijas pārstāvji.

7. martā par tēmu “Latvijas aizsargājamās dabas teritorijas” savas rūpīgi sagatavotās 26 vides izziņas spēles prezentēja 70 Rīgas 10 izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 1. līdz 12. klasei, 15 skolotāju – konsultantu vadībā.

Bērnu un jauniešu vides izglītības centra “Rīgas Dabaszinību skola” pulciņu audzēkņi piedalījās ar deviņām sagatavotām spēlēm, no kurām četras tika izvirzītas konkursa 2. kārtai.

Konkursa republikas kārtai tika izvirītas sešas spēles:

  1. “Latvijas apceļotājs” – Bērnu un jauniešu vides izglītības centra "Rīgas Dabaszinību skola" Jauno vides pētnieku kluba "11” audzēkņi Elīna Ellere, Elza Birbele, Dita Nitiša, Luīze Marta Aizpurva un Toms Ekmanis, skolotāja Laura Grīnberga.
  2. “Parkupols” – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10. klases skolēni Edvards Krauklis, Ilze Paņko, Miķelis Raudseps un Anna Vārpiņa, skolotāja Maruta Kusiņa.
  3. “Četri rezervāti” – Bērnu un jauniešu vides izglītības centra "Rīgas Dabaszinību skola" pulciņa “Pēti un eksperimentē” dalībnieki Kristens Krists Tensons, Harijs Šlesers un Rūdolfs Pētersons, skolotāja Linda Radziņa.
  4. “Latvijas nacionālie parki un rezervāti” – Bērnu un jauniešu vides izglītības centra "Rīgas Dabaszinību skola" pulciņa “Dabas detektīvi” audzēkne Eleonora Rieksta, skolotāja Lilita Svirževska.
  5. “Latvijas aizsargājamās dabas teritorijas ar Otto” – Rīgas 54. vidusskolas 8. klases skolnieks Adrians Petrovs, skolotāja Diāne Grīšule.
  6. “Zini vai mini Latvijas aizsargājamās dabas teritorijas” – Bērnu un jauniešu vides izglītības centra "Rīgas Dabaszinību skola" pulciņa “Pēti un eksperimentē” audzēkņi Mārcis Ābols, Rihards Eglītis un Kārlis Grebzde, skolotāja Linda Radziņa.

Tika piešķirtas arī dažas simpātiju balvas:

  • Ineta Svilāne, RD IKSD Sporta un jaunatnes pārvaldes Sporta un interešu izglītības iestāžu nodaļas galvenā speciāliste, par aizrautību konkursā vienu simpātijas balvu piešķīra Rīgas Valsts 1.  ģimnāzijas visu četru autoriem, bet otru - Rīgas Rīnūžu vidusskolas Valerijam Iricjanam un Fjodoram Pančukam;
  • Aija Pendere, Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības speciāliste, atzinīgi novērtēja Bērnu un jauniešu vides izglītības centra "Rīgas Dabaszinību skola" pulciņa “Dabas detektīvi” audzēkņu Karīnas Gundegas Zelčas un Raita Ritera veikumu par izstrādāto spēli “Latvijas orhidejas” un Paleontoloģijas pulciņa audzēkņu Mārča Šteingolda un Valtera Liberta ieguldījumu par sagatavoto spēli “Teiču purva iemītnieki”, kā arī Rīgas Sanatorijas speciālās internātpamatskolas EKO pulciņa audzēkņu Markusa Kolonova un Nika Ozola ieguldīto darbu un ļoti aizrautīgi prezentēto spēli “Dabas mozaīka”.
  • Skolotāju simpātiju ieguva Rīgas Pārdaugavas pamatskolas spēle “Dabas reindžeri ceļo pa Latviju”.
  • Dabas aizsardzības pārvaldes speciālists un dabas draugs Vilnis Skuja foto un video ainās atspoguļoja un par saviem personīgajiem vērojumiem Slīterē dalījās ar konkursa dalībniekiem, kamēr žūrija diskutēja par konkursā redzēto un piedzīvoto, kā arī apkopoja rezultātus.

Konkursa noslēgumā ikviens saņēma atzinības, Bērnu un jauniešu vides izglītības centra “Rīgas Dabaszinību skola” sarūpētās dāvanas un Latvijas Dabas fonda piešķirtās piemiņas veltes, bet godalgoto spēļu autori – diplomus, RD IKSD balvas un A/S “Latvijas Valsts meži” dāvināto, jaunizdoto spēli “Audzēsim mežu!”, kura pagājušā gada Vides izziņa spēļu konkursā bija starp labākajām sešām Rīgas spēlēm, bet republikā ieguva 1. vietu, skolotāja – konsultnte Maruta Kusiņa.

Paldies Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra Teātra metodiskās apvienības darba koordinatorei Līgai Goiževskai par pasākuma vadīšanu, kā arī Rīgas Sanatorijas speciālajai internātpamatskolai par fantastisko vietu pasākuma norisei Rīgā.

Konkursa 1. kārta ir noslēgusies, bet spēlēt prieks paliek, tādēļ uz tikšanos 19. aprīlī Bērnu un jauniešu centrā “Altona”, kur norisināsies konkursa valsts kārta, kā arī nākamgad jaunajā spēļu konkursā un citos vides pasākumos!

Ilze Herberga
BJVIC “Rīgas Dabaszinību skola”
Izglītības metodiķe

Sadarbības partneri