Jauno vides pētnieku konkurss, kas šogad notiks jau 27. reizi, aicina jauniešus no visas Latvijas dalīties ar savu pētījumu rezultātiem, prezentējot zinātniski pētnieciskos darbus, kuru tēma ir jebkurš ar vidi saistīts jautājums un kas izstrādāti dabas un sociālo zinātņu jomā.

Konkurss notiks sestdien, 12. maijā plkst. 10.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā.

Pieteikšanās līdz 26. aprīlim!

Šis konkurss vienlaikus ir arī nacionālā kārta, lai izvirzītu Latvijas pārstāvi dalībai Stokholmas Jauno ūdens pētnieku konkursā (Stockholm Junior Water Prize). Lai piedalītos nacionālajā kārtā, darba tematikai jābūt saistītai ar ūdens pētīšanu. Temats var būt brīvi izvēlēts, bet svarīgi, lai pētījums būtu virzīts uz vismaz vienu no dotajiem mērķiem:

  • dzīves kvalitātes uzlabošana, uzlabojot ūdens kvalitāti,
  • ūdens resursu izmantošana un pārvaldība,
  • ūdens un notekūdeņu attīrīšana.

Šogad pieteikumu un zinātniski pētniecisko darbu sagaidām tikai elektroniski, izmantojot vietni http://ej.uz/_JVPK_2018

Uz anketā norādīto elektronisko adresi tiks nosūtīts visu dalībnieku pētniecisko darbu anotāciju apkopojums!

Aicinām visus, kam ir interese par vidi, piedalīties konkursā, iepazīt pētīšanas prieku un dalīties savos atklājumos ar vienaudžiem!

Sāc laicīgi gatavoties, izstrādājot pētniecisko darbu, noformējot stenda plakātu un sastādot mutisko ziņojumu!

Vēlam panākumus!

Jautājumu gadījumā, lūgums sazināties ar BJVIC “Rīgas Dabaszinību skola” izglītības metodiķi Daci Nagli uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Pateicamies visiem dalībniekiem, kas bija veikuši aizraujošus eksperimentus un pētījuši dažādas lietas un procesus, un šī gada 5. martā visus interesentus iepazīstināja ar savu pētījumu rezultātiem.

Forumā uzstājās 237 dalībnieki ar 129 darbiem. Paldies tiem 82 skolotājiem, kas sagatavoja skolēnus šim forumam. Un liels paldies trim žūrijām, kas visas dienas garumā no visiem darbiem spēja izvēlēties trīs pašus labākos apbalvošanai!

Lasīt tālāk ...

Rīgas atklātā kārta notiks 2018. gada 5. martā no plkst. 11.00 (konkrētu laiku skatīt katrai grupai atsevišķi!), Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, reģistrēšanās 1. stāvā.

 Dalībnieku uzstāšanos secību skatīt pielikumā!

Lasīt tālāk ...

Konkursa dalībniekiem būs jāizveido un jāprezentē patstāvīgi radīta vides izziņas spēle par tēmu “Dzīvo zaļi”. Rīgas kārtā piedalīsies visas iesūtītās spēles. Piedaloties pasākumā būs iespēja ne tikai pastāstīt par savu spēli, bet arī ieraudzīt un spēlēt citu autoru spēles.

Konkurss notiks 2018. gada 24. aprīlī plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā.

  • Pieteikšanās līdz 13. aprīlim!

Lasīt tālāk ...

Šā gada 18. septembrī Rīgas Dabaszinību skolā notika ikgadējais vides izziņas konkurss “Nāc dārzā ciemoties”, šogad ar tēmu “Pasaules dabas daudzveidība - mantojums”!

Lasīt tālāk ...

Sadarbības partneri